Kas dažniausiai trukdo skaitmenizavimui?

Visų pirma – resursų trūkumas. Žinių stoka, supratimas, kad tai įmanoma padaryti kitaip, greičiau, tvarkingiau, pakeliui užregistruojant proceso įvykį ar operacijos rezultatą. Įmonei didelę svarbą turi IT specialistai, ypač tie, kurie puikiai išmano sistemą ir sugeba įmonės veiklą organizuoti per ją.

Dažniausiai tokių specialistų trūkumą įmonės kompensuoja pavesdami „varikliuko“ pareigas labai plataus profilio aktyvesnių darbuotojų ratui. Žinoma, didžiąją dalį darbų galima užsakyti, nusipirkti iš išorės, tačiau tai visada kainuoja brangiau ir vyksta lėčiau, o svarbiausia neaugina vidinio žinojimo bei dažniausiai riboja įmonių ambicijas ir planus skaitmeninimo procese.

Antras svarbus aspektas stabdantis procesų skaitmenizavimą – vizijos ir tikslų nebuvimas. Gali būti, kad įmonėje nėra kam suformuoti įmonės skaitmenizavimo vizijos ar nustatyti tikslų, kurių siekis nukreiptų įmonę skaitmenizacijos linkme. Vietoj to yra perkami technologiniai įrengimai papildomai paklausiai produkcijai gaminti, argumentuojant, kad šiuo metu tai yra problema, o skaitmenizacija palauks. Iš kitos pusės įmonė gali siekti auginti rezultatus ir ruošti verslą perleisti naujiems šeimininkams, dėl to svarbu dabar didinti pardavimo kainą, o ne kurti įmonės skaitmenizacijos planus, kurių rezultatai pasimatys tik po kurio laiko.

Taip pat sunkumų sukelia nusiteikimas dirbti, t.y. nusiteikimas dirbti taip, kaip įprasta su puikiai savo darbą išmanančiais ir atliekančiais ilgametę patirtį turinčiais specialistais, vidinio poreikio ar iniciatyvos nebuvimas įmonės viduje tarp vedančiųjų specialistų. Tai dažnai paskatinama nusiteikimo ar „tenkinančios“ padėties kai rezultatai gaunami beveik laiku, o klaidos kainuoja priimtinai brangiai. Toks darbuotojų požiūris į atliekamą darbą gali formuotis bijant esminių pasikeitimų. Įmonės skaitmenizacija daugumai atrodo kaip revoliucija, tačiau gal vietoj revoliucijos pasirinkime evoliuciją? Žinoma, jei tik tai yra įmanoma. Padėti suprasti įmonės procesų poreikį, būseną ir galimybes gali padėti ir diegėjų specialistai.

Paskutinis, tačiau ne ką mažiau svarbus trukdis yra įmonės finansinės galimybės. Jei įmonė savo piniginius srautus nukreipia technologinių ar kitų galimybių plėtrai, labai gali būti, kad bus susiduriama su situacija, kai lėšų skaitmenizacijos planams ir tikslams tiesiog neužteks nors skaitmenizacija yra lygiai tokia pat svarbi, o gal net ir svarbesnė įmonės investicija.

Klientai kelia naujus reikalavimus

 Tokių kompanijų kaip „Amazon“ ir „Apple“ dėka klientai dabar tikisi, kad kiekviena organizacija greitai pristatys produktus ir paslaugas, naudodama vientisą vartotojo patirtį.

Klientai nori prisijungti prie savo internetinės elektros sąskaitos ir pamatyti realiojo laiko ataskaitą apie suvartojimą. Jie tikisi nusipirkti telefoną iš savo telekomunikacijų paslaugų teikėjo ir jį suaktyvinti bei nustatyti iškart. Jie nori, kad banko paskolos būtų iš anksto patvirtintos arba patvirtintos per kelias minutes. Jie tikisi, kad visi paslaugų teikėjai turės automatizuotą prieigą prie visų anksčiau pateiktų duomenų, ir nekart užduos tuos pačius klausimus. Jie stebisi, kodėl bankui jų atlyginimų lapai reikalingi kaip pajamų įrodymas, kai darbdaviai kiekvieną mėnesį juos įneša į banką.

Daugelis tradicinių organizacijų negali patenkinti šių lūkesčių. Todėl skaitmeniniame amžiuje gimę startuoliai gali greitai įsitraukti į rinką ir sutrikdyti ją greitai pristatydami skaitmeninius produktus ir paslaugas kartu su pažangiais algoritmais ir visišką prieigą prie informacijos.

Klientai to nepavadintų, tačiau jie reikalauja iš daugelio pramonės įmonių radikalaus verslo procesų peržiūros. Intuityvios sąsajos, galimybė naudotis visą parą, realus laikas, realizuotas pritaikymas, visuotinis nuoseklumas ir nulis klaidų – tai yra pasaulis, prie kurio klientai yra vis labiau įpratę. Tačiau tai daugiau nei puiki vartotojo patirtis; kai įmonės tai supras, jos taip pat gali pasiūlyti konkurencingesnes kainas dėl mažesnių sąnaudų, geresnės veiklos kontrolės ir mažesnės rizikos.

Patenkinti klientai

Siekdamos patenkinti šiuos didelius klientų lūkesčius, įmonės turi paspartinti savo verslo procesų skaitmeninimą. Tačiau jie turėtų apsiriboti vien esamo proceso automatizavimu. Jie turi išradinėti visą verslo procesą, įskaitant reikiamų veiksmų skaičiaus sumažinimą, dokumentų skaičiaus sumažinimą, automatizuotų sprendimų priėmimo plėtrą ir reguliavimo bei sukčiavimo problemų sprendimą. Veiklos modeliai, įgūdžiai, organizacinė struktūra ir vaidmenys turi būti pertvarkyti, kad jie atitiktų išrastus procesus. Duomenų modeliai turėtų būti pakoreguoti ir pertvarkyti, kad būtų galima geriau priimti sprendimus, sekti našumą ir kliento įžvalgas. Skaitmeninimas dažnai reikalauja, kad sena išmintis būtų derinama su naujais įgūdžiais, pavyzdžiui, mokant prekybos vadybininką programuoti kainų nustatymo algoritmą. Nauji vaidmenys, tokie kaip duomenų mokslininkas ir vartotojo patirties kūrėjas,

Privalumai yra didžiuliai: suskaitmeninus daug informacijos reikalaujančius procesus, išlaidos gali būti sumažintos iki 90 procentų, o apyvartos laikas padidintas keliomis eilėmis. Pavyzdžiai apima daugelį pramonės šakų: vienas bankas suskaitmenino savo hipotekos taikymo ir sprendimo procesą, sumažindamas naujos hipotekos kainą 70 procentų ir sutrumpindamas preliminaraus patvirtinimo laiką nuo kelių dienų iki vienos minutės. Telekomunikacijų įmonė sukūrė savitarnos, išankstinio mokėjimo paslaugą, kurioje klientai galėjo užsisakyti ir įjungti telefonus nedalyvaujant „back-office“. Batų mažmenininkas sukūrė sistemą savo parduotuvių atsargų tvarkymui, kuri leido iškart sužinoti, ar batų ir jų dydžių yra sandėlyje – tai taupo laiką klientams ir pardavimo personalui. Draudimo kompanija sukūrė skaitmeninį procesą, kad automatiškai spręstų didelę dalį savo paprastų pretenzijų.

Be to, popierinių ir neautomatinių procesų pakeitimas programine įranga leidžia įmonėms automatiškai rinkti duomenis, kuriuos galima „iškasti“ , kad būtų galima geriau suprasti proceso našumą, sąnaudų veiksnius ir rizikos priežastis. Realiojo laiko ataskaitos ir skaitmeninių procesų našumo skydeliai leidžia vadovams išspręsti problemas, kol jos netapo kritinėmis. Pavyzdžiui, tiekimo grandinės kokybės problemas galima nustatyti ir greičiau išspręsti, stebint klientų pirkimo elgseną ir atsiliepimus skaitmeniniais kanalais.

Pirmaujančios organizacijos suprato, kad tradiciniai didelio masto projektai, skirti perkelti visus dabartinius procesus į skaitmeninį pasaulį, dažnai užima labai daug laiko, o kartais to net nereikia – tai dažnai visai neveikia. Vietoj to, sėkmingos įmonės išradinėja naujus procesus , dalinai eliminuojant tai kas susiję su esamu procesu, ir atkuria jį naudojant pažangiausias skaitmenines technologijas. Pvz., Užuot sukūrusios technologines priemones, kurios padėtų klientų aptarnavimo skyriaus darbuotojams įregistruoti klientų skundus į savo sistemas, pirmaujančios organizacijos sukuria savitarnos galimybes klientams rašyti savo skundus.

Paprastai toks požiūris yra vykdomas proceso metu, naudojant keletą trumpalaikių leidimų, derinant tradicinius proceso pertvarkymo metodus, tokius kaip „Lean  su naujomis „Agile  programinės įrangos kūrimo metodikomis.

Sėkmės veiksniai

Daugelio pramonės šakų įmonės gali pasimokyti iš praktikos, kurią naudoja įmonės, kurios tai sėkmingai padarė.

Pradėkite nuo pabaigos ir dirbkite atgal

Skaitmeninimas dažnai leidžia iš pagrindų pertvarkyti procesą; pavyzdžiui, derinant automatizuotą sprendimų priėmimą su savitarnos paslaugomis galima pašalinti rankinius procesus. Sėkmingos skaitmeninimo pastangos prasideda projektuojant būsimą kiekvieno proceso būseną, neatsižvelgiant į dabartinius suvaržymus, tarkime, sutrumpinant proceso įvykdymo laiką nuo dienų iki minučių. Aprašius įtikinamą būsimą būseną, apribojimai (pavyzdžiui, teisiškai reikalaujami patikrinimai) gali būti vėl nustatyti. Įmonės neturėtų nedvejodamos ginčyti kiekvieną suvaržymą. Daugelis yra įmonių sprendimai, kuriuos galima greitai išspręsti diskusijose su klientais ar reguliavimo institucijomis.

Spręskite klientų patirtį

Skaitmeninimą suderinus prie pasirinktų klientų patirties gali padidinti efektyvumą tam tikrose proceso srityse ir išspręsti kai kurias svarbias kliento problemas, tačiau tai negali išpręsti visų procesų sklandžios veiklos, todėl gali palikti nemažą potencialą tobulinimui. Norėdami susidoroti su galutiniu procesu, tokiu kaip klientų įtraukimas į procesą, proceso skaitmeninimo komandoms reikia palaikymo iš kiekvienos funkcijos, susijusios su klientų patirtimi. Galutinis klientas taip pat turėtų būti labai įtrauktas, ypač norėdamas užginčyti įprastą išmintį. Tam tikslui kai kurios firmos sukuria „Start-up“ stiliaus, daugiafunkcinius padalinius, kurie sujungia visus kolegas, įskaitant IT kūrėjus, susijusius su kliento patirtimi. Daugiafunkcinis padalinys turi įgaliojimus ginčyti status quo.

Kurkite galimybes

Skaitmeninimo įgūdžių trūksta, todėl sėkmingose ​​programose pabrėžiamas vidinių gebėjimų kūrimas. Tikslas yra sukurti kompetencijos centrą, į kurį įeitų kvalifikuoti darbuotojai ir kuris galėtų būti pakviestas greitai suskaitmeninti procesus. Vis dėlto dažnai įmonės turi ieškoti talentų išorėje, kad galėtų patenkinti naujų įgūdžių rinkinių ir vaidmenų, tokių kaip duomenų mokslininkai ar vartotojo patirties dizaineriai, poreikį. Atsižvelgiant į jos svarbą, pirmieji vadovai, išrinkti vadovauti pertvarkai, turėtų būti kruopščiai pasirinkti, gerai pasitikėti organizacija ir būti pasirengę įsipareigoti ilgą laiką. Taip pat svarbu, kad komanda turėtų įgūdžių, reikalingų moduliniams komponuoti reikalingus technologijos komponentus, kad juos būtų galima pakartotinai panaudoti visuose procesuose, maksimaliai padidinant masto ekonomiją.

Norėdami geriau suprasti šios skaitmeninės revoliucijos teigiamus dalykus ,  turėtumėte imtis reikiamų priemonių, kad skaitmeninimo praktika būtų įtraukta į jūsų įmonės valdymą

Kalbant apie praktinę reikšmę gamybos pramonėje, automatiniai robotai ir 3D spausdintuvai greitai pakeičia žmogaus procesus. Robotų ir priedų gamyboje darbai buvo baigti nuo koncepcijos sukūrimo iki galutinio rezultato, labai mažai įtraukiant žmones. Dėl to ženkliai išaugo masinė produktų gamyba ir nuosekliai sumažėjo išlaidos, nes žmogiškosios darbo jėgos sulėtino procesą.

Vartotojų lūkesčiai ir reikalavimai pritaikymui taip pat patenkinami naudojant robotus. Saugūs ir bendradarbiaujantys robotai, tikrinantys dronus, yra tik keletas būdų, kaip šie skaitmeniniai sprendimai greitai ir saugiai keičia gamybos verslą. Naudodami automatizuotus procesus, galite patobulinti savo verslo rezultatus iki 5 kartų sumažindami veiklos sąnaudas .

Skaitmeninimas skirtingose ​​pramonės šakose

Tiekimo grandinė

Taikant skaitmeninio transformavimo strategiją, galima smarkiai patobulinti duomenų palyginimo, analizės ir veiksmų su jais,  būdus . Informacija, kurią galima rinkti ir saugoti skaitmeniniu būdu, yra neįtikėtinai vertinga jūsų įmonei. Pasitelkdami revoliucinę technologiją, tiekimo grandinės dalyviai galės nustatyti duomenų modelius ir tendencijas bei organizuoti ir dalytis svarbiausiais veiklos rezultatais. Šios įžvalgos gali šviesti apie:

 • Gamybos laiką
 • Įvairių žaliavų išlaidas
 • Produktų prieinamumo duomenis tiekėjams
 • Pristatymo / logistikos įverčius

Paklausos prognozės: Automobilių pramonė, transporto priemonių gamintojai ir tiekėjai taip pat gali gauti naudos, nes dėl skaitmeninimo detalių atsargos sumažėja iki 30%.

 Logistika ir transportavimas tinkamai valdant, tai gali leisti mažesnėms įmonėms pasiekti platesnį pasaulį ir konkuruoti su sektoriaus milžinais. Greitis ir laikas yra labai svarbūs logistikos pramonei, ir šie pokyčiai įtakojo greitą logistikos valdymo raidą . PVZ: Dronai gali būti naudojami ieškant efektyvesnių būdų pristatyti siuntas, o gamybos procesą gali palengvinti 3D spausdinimas.

Bendri sandėlio ir transporto pajėgumai gali padidinti turto panaudojimą. Kintant žmogaus ir automatizuotų procesų santykiams ir vis labiau pasitikėdami automobilių technologijomis ir robotizuotomis AI sistemomis, kad užbaigtume ir atliktume darbus nuo pradžios iki galo, įmonės turi pasirūpinti šiais laimėjimais, jei tikisi neatsilikti. To nepadarius, jūsų įmonė gali atsilikti konkurencinėje rinkoje.

Pabaigai

 • Skaitmeniniu būdu valdomos logistikos paslaugos palaikys prekybos augimą, nes logistikos gamintojai galės klientams užtikrinti greitesnį pristatymą tą pačią dieną. Skaitmeninės platformos gali pastebėti didesnį informavimą ir prekybos augimą, padidindamos produktų pasiūlą ir paklausą.
 • Logistikos įmonės turi rimtai įvertinti, kaip atlikti savo vaidmenį gamybos sektoriuje dėl realaus laiko ekonomikos. Nors logistikos pramonės atstovai skaitmenizaciją priėmė lėčiau nei kitos pramonės šakos, skaitmeninis pritaikymas vis dar yra jų vystumosi tikslas.
 • Autonominė transporto priemonių technologija netrukus taip pat gali dar labiau paveikti gamybos pramonę, kad būtų patenkintas vis augantis vartotojų poreikis efektyviau pristatyti jūsų parduodamą produktą.
 • Augantys skaitmeninimo pasiekimai gali suteikti klientams aukštos kokybės personalizuotas paslaugas tiriant, perkant ir eksploatuojant transporto priemones. Konkrečiai automobilių gamybos ir eksploatavimo  skaitmeninimas gali padidinti produktyvumą, didesnį lankstumą ir individualizuotą paslaugą  klientui.
 • Skaitmeninimas gali pagreitinti šį procesą, kad būtų labiau bendradarbiaujama pagal  supaprastintą ir efektyvią tiekimo grandinę . Tai sukuria sujungtą grandinę ir veikia kaip viena, kad jūsų vartotojai pasiektu geriausius rezultatus.

ES PARAMA GAMYBOS MODERNIZAVIMUI

LVPA yra paskelbusi priemonę „Pramonės skaitmenizavimas LT“, pagal kurį galima gauti iki 2,9 mln Eur paramos  įmonės gamybinių procesų automatizavimui

Remiamos veiklos:

 1. Įmonės technologinio audito atlikimas, kuris yra skirtas įvertinti gamybos procesų skaitmenizavimo galimybes ir perspektyvas, technologinio audito nuostatų įgyvendinimo technologinė priežiūra, technologinio konsultavimo paslaugos
 2. Pramonės MVĮ gamybos procesų įrangos su integruotomis skaitmenizavimo technologijomis diegimas.
 • Robotizuotos technologinės linijos
 • Gamybinių įrengimų valdikliai ir sensoriai
 • Duomenų surinkimo, apdorojimo ir perdavimo įranga
 • skaitmeninės rinkodaros ir skaitmeninio pardavimo sprendimai
 • Integruotos verslo valdymo programos (ERP, MES ir pan.).
Finansavimo dydis ir intensyvumas
Max suma, Eur Min suma, Eur Intensyvumas mažoms įmonėms  (iki 50 darbuotojų) , % Intensyvumas vidutinėms įmonėms (iki 250 darbuotojų),%
Technologinis auditas 20 000 4000 50 50
Automatizavimo  įranga 2 900 000 50 000 45 35
Ar naudinga šio puslapio informacija?

Komentarus ir pasiūlymus galima pateikti   tiesiogiai šio tinklalapio administratoriui:  Kontaktams

 Taip pat galima prisijungti prie diskusijų ir informacijos pasidalinimo:

Facebook internetiniame  puslapyje    „Energetiko užrašai“

„Energetiko užrašai“  grupės internetiniame  puslapyje    Grupė „Energetiko užrašai“